Directorul general al Automobile Dacia, Nicolas Maure, a fost desemnat joi, 11 decembrie, „Cetăţean de onoare al oraşului Mioveni”. Distincția a fost acordată de Consiliul Local Mioveni în cadrul unei ceremonii în care au mai fost recunoscute şi meritele secretarului oraşului Mioveni, Maria Ştefănescu. Gazdele evenimentului au fost primarul Ion Georgescu şi viceprimarul Aurel Costache. În sala de consiliu a Primăriei Mioveni au fost prezenţi preşedintele CJ Argeş, Florin Tecău, vicepreşedintele CJ Argeş, Constantin Polexe, parlamentari de Argeş (Simona Bucura Oprescu şi Şerban Valeca), reprezentanţi Dacia, consilieri locali şi judeţeni, directori de instituţii, personalităţi ale oraşului. D.G.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii