Căminul cultural din cartierul câmpulungean Apa Sărată ar putea deveni un muzeu al autoturismelor de teren fabricate la ARO, în acest sens încheindu-se o asociere între Consiliul Local şi un om de afaceri pasionat de „Zimbrul Carpaţilor”. Emil Hagi, deţinător deja al mai multor maşini de teren construite la Câmpulung, este cel care a avut această iniţiativă, el fiind şi cel care organizează an de an manifestarea „Câmpulung în amintiri”, dedicată istoriei ARO. Demersul acestuia beneficiază şi de sprijinul şi asistenţa Retromobil Clubul Român, dar a fost întâmpinat cu ceva reticenţă din partea consilierilor locali care au cerut explicaţii despre valoarea contribuţiei Municipalităţii în asocierea cu Emil Hagi. (C.I.B.)
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii