Polițiștii din Mioveni au depistat marți, 18 iulie, doi bărbați, unul de 38 de ani, din Mioveni, iar celălalt, de 26 de ani, din Pitești, care circulau cu mașinile absolut aiurea.
Citește și: Polițiștii din Argeș au ieșit pe stradă cu Legea „Anastasia”. Ce pățesc șoferii care comit accidente mortale
Potrivit Biroului de presă al IPJ Argeș, cei doi au fost prinși când conduceau autoturismele pe strada Stadionului din Mioveni, dar deplasându-se în sensul opus de circulație!
Prin urmare, împricinații au fost sancționați contravențional, conform OUG 195/2002, iar permisele auto le-au fost reținute în vederea suspendării dreptului de a conduce timp de 60 de zile.
0 Comentarii