Relaţiile oraşelor Mioveni şi Landerneau sunt întreţinute de peste 26 de ani printr-o asociaţie de prietenie. În acest context, francezii au dăruit (în luna februarie) Primăriei Mioveni o ambulanţă şi două bărci de salvare.
Vineri, 8 mai, la sediul Unităţii de Pompieri „Cpt. Puică Nicolae” Mioveni, în prezenţa autorităţilor locale şi judeţene, a avut loc predarea acestora. Astfel, ambulanţa a fost predată Serviciului Județean de Ambulanță Argeş, iar cele două bărci de salvare, către Detaşamentul de Pompieri din Curtea de Argeş şi S.V.S.U. Mioveni.
La eveniment au participat: senatorul Şerban Valeca, primarul Ion Georgescu, viceprimarul Aurel Costache, inspectorul-şef ISU Argeş, Ion Popa, comandantul Detaşamentului de Pompieri din Curtea de Argeş, Cristian Pungă, Luminiţa Paul, managerul general al Ambulanţei Argeş, directorul S.C S.Ed.C Mioveni, Nicolae Tudose şi căpitanul Detaşamentului de Pompieri Mioveni, Dincă Alin. D.G.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii