Web Analytics
scris sâmbătă, 07.03.2026

Medic de la Institutul „Marius Nasta”, ameninţat cu moartea de fratele unei paciente decedate

Fratele unei paciente care a murit la Institutul Marius Nasta a ameninţat medicul care a îngrijit-o pe femeie cu moartea.

Incidentul a avut loc în urmă cu două zile după ce o femeie internată pe secția de Pneumologie a murit. Ulterior, un bărbat care s-a prezentat drept fratele acesteia a contactat telefonic cadrul medical care a îngrijit-o decedată. Pe parcursul convorbirii, individul a devenit agresiv și a început să o amenințe. I-a transmis că o va ucide pentru că nu mai are nimic de pierdut și că este dispus să ajungă în spatele gratilor. 

Citește și: Descindere ANAF la o firmă din Călărași: 6 kg de aur și diamante fără acte, confiscate de inspectori

În urma sesizării, polițiștii au reușit să-l identifice și l-au dus direct pentru audieri. După mai multe ore de date explicației anchetatorilor, bărbatul care a amenințat medicul de la Institutul „Marius Nasta” a fost reținut pentru 24 de ore și astăzi urmează să fie prezentat în fața instanței cu propunere de arestare preventivă pentru 30 de zile.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...