Medalie de aur pentru piteşteni la Campionatul Naţional de Judo

de | 17.11.2022 13:00 | Actualitate, Home, Sport

Pe 12 noiembrie 2022, în Complexul Sportiv Izvorani s-a desfăsurat finala Campionatului Național de Judo pentru seniori. Clubul Sportiv Municipal Pitești a participat cu echipă doar la Feminin și a ocupat locul I. Podiumul a fost completat de U. CSM Cluj Dinamo și Rapid București. Echipa CSM Pitești a fost alcătuită din Florina Bădiceanu și Elena Stere, la categoria 52 kg, Jamez Yudelssis, la categoria 57 kg, Florentina Ivănescu, la categoria 63 kg, Nicoleta Grigore și Otilia Preda, la categoria 70 kg și Bianca Prodan, la categoria +70 kg. Antrenorii echipei sunt Valentin Ioniță, Corneliu Pălărie și Alina Cheru.