Medalii importante pentru sportivii de la CSM Pitești la Campionatul Național de Judo

de | 9.11.2022 18:29 | Actualitate, Home, Sport

Week-end-ul trecut, la Izvorani s-a desfășurat finala Campionatului Național de Judo Ne-Waza, atât la individual, cât și pe echipe. Sportivii legitimați la Clubul Sportiv Municipal Pitești au obținut rezultate de excepție. Astfel, CSM Pitești s-a clasat pe poziția a doua în clasamentul final, cu o medalie de aur, două de argint și două de bronz.

Sportivii piteșteni care au obținut această performanță sunt Darius Georgescu, locul 1 la categoria +81 kg, Alexandru Dincă, locul doi la categoria +81 kg, Sebastian Medre, locul doi la categoria 81 kg, Fabian Iorga, locul trei la categoria 81 kg și Bebe Bădiceanu, locul trei la categoria 66 kg.

Mai trebuie spus că la finala Campionatului Național pe echipe Under 18, CSM Pitești a participat cu două echipe la masculin, iar echipa ”A” a obținut medalia de aur, iar echipa ”B”, medalia de bronz.