Web Analytics
scris sâmbătă, 05.08.2023

Mașină cuprinsă de flăcări pe Autostrada București-Pitești. Până la sosirea pompierilor a ars complet

O mașină a ars ca o torță sâmbătă după-amiază, pe autostrada A1 pe sensul de la Pitești către capitală, la kilometrul 38.

Citește și: Untold: Mii de oameni au fost în pericol după ce scena a luat foc

Șoferul unui Renault a văzut că iese fum din bord și a apucat să tragă pe dreapta, pe banda de urgență. Flăcările au cuprins imediat autoturismul pornind de undeva din zona motorului și s-au propagat pe sub autoturism. Alți participanți la trafic au tras pe dreapta în speranța că pot stinge cu extinctoarele autoturismul până la venirea pompierilor. S-a sunat la 112, iar pompierii de la Giurgiu au deplasat acolo o autospecială. Până la sosirea pompierilor, mașina a ars complet. Din fericire nu au fost victime.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...