Web Analytics
scris joi, 28.08.2014

Mariana Badiu: „L-am invitat pe dl. Ponta la inaugurarea angiografului”

Week-end-ul trecut, la Mamaia au avut loc lucrările Școlii politice de vară a femeilor social democrate, evenimentul incluzând cursuri de politică și training-uri de comunicare axate în mod principal pe problematica impusă de campania pentru prezidențiale. La eveniment au participat 200 de doamne din întreaga țară, printre care și cinci din Argeș, delegația fiind condusă de  Mariana Badiu, vicepreședinte al PSD Argeș.  Printre lectori s-au aflat ministrul Muncii, Rovana Plumb și senatoarea Ecaterina Andronescu, iar președintele Victor Ponta le-a făcut o surpriză reprezentantelor sexului frumos, venind să le ureze bun venit. „Domnul Ponta a vorbit cu noi și am profitat de această ocazie pentru a-l pofti în Argeș, cu ocazia inaugurării angiografului de la Spitalul Județean de Urgență”, ne-a spus la întoarcere Mariana Badiu. Aceasta ne-a mărturisit că premierul este foarte iubit de femeile din partid pentru că le promovează și le acordă locul și meritul cuvenit în viața politică. De altfel, cu prilejul întâlnirii de la hotelul Flora, unde au avut loc cursurile școlii politice, premierul le-a tachinat pe simpatizante, spunându-le cu schepsis: „De ce să nu avem un prim ministru femeie?!”. „Strategia este însă foarte clară și noi nu avem în față decât obiectivul alegerilor. Și apoi, mai vorbim.”, spune Mariana Badiu. A.C.

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Forța Dreptei Argeș de 23 de bani

Potrivit Autorității Electorale Permanente, anul trecut organizația argeșeană a partidului Forța Dreptei a strâns din cotizații 21.300 de lei. În...