scris sâmbătă, 22.07.2023

Mâncară iar bătaie: CSM Slatina – FC Argeș 2-0

FC Argeș a întâlnit-o, azi, în al cincilea amical al verii, pe CSM Slatina. Confruntarea a avut loc la Slatina, pe Stadionul ”1 Mai”, fără spectatori în tribune. CSM s-a impus cu 2-0, marcând câte un gol pe repriză.

A deschis scorul și a stabilit scorul primelor 45 de minute Valentin Alexandru, după aproximativ 20 de minute de joc. A închis tabela Claudiu Dragu, când mai erau mai puțin de 10 minute din timpul regulamentar. FC Argeș, care tinde la revenirea imediată în SuperLiga României, a suferit astfel a treia înfrângere de la revenirea în Liga 2. În primele patru teste de verificare din această perioadă precompetițională, alb-violeții au înregistrat două eșecuri(0-3 cu FCU Craiova și 1-4 cu Corvinul Hunedoara) și două victorii(2-0 cu SCM Râmnicu Vâlcea și CS Tunari).