După o perioadă încărcată și tensionată, fiind aprig disputată între UNPR și PSD, mai ceva ca o vedetă de Liga Campionilor, directoarea Casei de Cultură „Adriana Trandafir” din Bascov, Lorena Toma, a ales să ia o bineritată pauză pentru reîncărcarea bateriilor. Prin urmare, Lorena va pleca într-o excursie tocmai în Caraibe. Bucuria evadării într-o destinație atât de exotică va fi cu atât mai mare cu cât și prețul plătit a fost unul foarte competitiv: 960 de euro, în condițiile în care o asemenea excursie costă în general dublu. Cine are noroc la promoții are, ca să-i parafrazăm pe cei de la Cassa Loco. Există și un inconvenient, în sensul că exact în perioada în care pleacă Lorena acolo, în Caraibe, e și sezonul taifunurilor. Să te întorci cu bine, Lorena! D.G.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii