Săptămâna trecută, între 15 şi 18 august, angajaţii Prefecturii au beneficiat de o neașteptată mini-vacanţă. Acum microconcediul s-a încheiat, oamenii s-au întors la muncă, iar ziua de 16 august trebuie recuperată. Numai că, la Prefectură recuperarea nu se va face într-o zi de sâmbătă… ci după încheierea programului. Timp de aproape două săptămâni, salariaţii de la Prefectură vor lucra câte o oră în plus peste program pentru a recupera cele opt ore de muncă nelucrate pe 16 august. Iustina HARCO-BURCEA
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii