Web Analytics
scris duminică, 26.01.2025

Jannik Sinner şi-a păstrat titlul la Australian Open

Italianul Jannik Sinner a câștigat, duminică, 26 ianuarie, al treilea trofeu de Mare Șlem al carierei, al doilea la Melbourne, după o finală pe care a controlat-o în fața germanului Alexander Zverev.

Citeşte şi: Surpriză la Australian Open: Madison Keys câștigă primul Grand Slam al carierei!

Jannik Sinner (23 de ani și numărul 1 ATP) și-a apărat, practic, titlul la Australian Open, învingându-l pe Alexander Zverev (27 de ani şi numărul 2 ATP) cu 6-3, 7-6 (4), 6-3.

Sinner are trei astfel de finale jucate şi toate câştigate, iar Zverev a pierdut a treia finală de Mare Șlem, după cele de la US Open 2020 și Roland Garros 2024.

În tribună, printre vedetele prezente s-au aflat Jackie Chan, Leon Marchan, Eric Bana şi Liam Hemsworth. 

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...