Miercuri, 20 august, va mărşălui prin judeţul nostru candidatul Alianţei Creştin Liberale la Preşedinţia ţării, liberalul Klaus-Werner Iohannis. Timp de vreo cinci ore, el se va deplasa la Curtea de Argeş, Ştefăneşti şi Piteşti, fără a ajunge în singurul municipiu al cărui primar cu trei mandate este membru PNL. Lipsa Câmpulungului dintre obiectivele vizate de Iohannis nu poate fi interpretată greşit, susţine primarul Călin Andrei: „Sincer, nici nu cred că avea timp să ajungă şi la noi. De ce a ales Ştefăneştiul şi Curtea de Argeş? Se va duce la Florica, la Capela Brătienilor şi la Curtea de Argeş, la mormintele Familiei Regale. Oricum va avea loc la Piteşti o întâlnire cu aleşii locali la care voi participa şi eu”. C.I.B.
Avarie la Albota. Peste 190 de cetățeni au rămas fără gaze
Distrigaz Sud Rețele anunță că s-a întrerupt temporar alimentarea cu gaze naturale pe mai multe...



0 Comentarii