Web Analytics
scris miercuri, 20.08.2014

Iohannis vine în Argeş, dar evită fief-ul liberal din Muscel

Miercuri, 20 august, va mărşălui prin judeţul nostru candidatul Alianţei Creştin Liberale la Preşedinţia ţării, liberalul Klaus-Werner Iohannis. Timp de vreo cinci ore, el se va deplasa la Curtea de Argeş, Ştefăneşti şi Piteşti, fără a ajunge în singurul municipiu al cărui primar cu trei mandate este membru PNL. Lipsa Câmpulungului dintre obiectivele vizate de Iohannis nu poate fi interpretată greşit, susţine primarul Călin Andrei: „Sincer, nici nu cred că avea timp să ajungă şi la noi. De ce a ales Ştefăneştiul şi Curtea de Argeş? Se va duce la Florica, la Capela Brătienilor şi la Curtea de Argeş, la mormintele Familiei Regale. Oricum va avea loc la Piteşti o întâlnire cu aleşii locali la care voi participa şi eu”. C.I.B.

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...