Web Analytics
scris luni, 24.01.2022

Incendiu la policlinica din Costești. 5 persoane s-au evacuat

Un incendiu a zibucnit, în urmă cu puțin timp la policlinica din orașul Costești. Potrivit primelor informații, se pare că flăcările au cuprins acoperișul instituției.

5 persoane, printre care și 3 pacienți s-au evacuat pe cont propriu, conform ISU Argeș.

” Intervine Secția de Pompieri Costești cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD de prim ajutor calificat. Spre locul evenimentului se mai deplasează o autoscară și o autospecială de stingere cu apă și spumă de la Detașamentele Pitești și Bradu”, mai transmite ISU Argeș.

Citește și:Mioveni: Incendiu la un service auto

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...