












Victoria Ionescu, fiica fostului politician Cazimir Ionescu, a murit la vârsta de 22 de ani. Tânăra a fost găsită fără […] Citește!
E.ON Energie România avertizează clienții cu privire la o nouă tentativă de phishing în care sunt folosite fără drept numele […] Citește!
Samir Lakatos, în vârstă de 19 ani, a fost condamnat la 9 ani de închisoare după ce l-a atacat cu […] Citește!
Un băiețel de șase ani a ajuns în comă la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență „Mavromati” din Botoșani, după ce […] Citește!
Un român primește în prezent, în medie, o pensie de stat echivalentă cu aproximativ 47% din ultimul salariu, însă acest […] Citește!
Guvernul a majorat la 144,5 milioane de lei costurile pentru sistemul de alertă cibernetică timpurie pentru Cartea Electronică de Identitate, […] Citește!
Prețul motorinei a ajuns la 10,40 lei pe litru, iar fostul ministru al Energiei Bogdan Ivan cere intervenția autorităților pentru a verifica […] Citește!
Câmpulungenii sunt invitați vineri, 28 august 2026, de la ora 20:00, în Piața Primăriei, la o proiecție de film în […] Citește!
Sindicatul Autoturisme Dacia a luat inițiativa de a repara acoperișul Casei de Cultură Dacia din orașul Mioveni. Clădirea, reprezentativă, de […] Citește!
Bazinul de Înot Mioveni se redeschide începând cu 1 septembrie 2026, după finalizarea lucrărilor anuale de revizie tehnică, igienizare și […] Citește!
Senatorul PNL de Argeș, Mihai Coteț, susține menținerea formei actuale a legii privind prevenirea și combaterea atacurilor ursului brun. MihAI […] Citește!
Deputata Alina Gorghiu, președinta PNL Argeș, salută implicarea primarului comunei Bârla, Gică Voicu, care, împreună cu reprezentanții IPJ Argeș, invită […] Citește!
Interzicerea păcănelelor pe raza municipiului muscelean a determinat operatorii de jocuri de noroc să reacționeze, inițial prin plângeri prealabile către […] Citește!
S-au înmulțit numărul proceselor prin care cei afectați de reorganizarea administratică impusă de Guvern solicită suspendarea și anularea măsurilor luate […] Citește!
Problemele cu transportul de persoane pe rutele Câmpulung-Rucăr-Sătic și Câmpulung-Rucăr-Podu Dâmboviței au fost ridicate de consilierul rucărean Gabriel Idor și […] Citește!
Curtea de Conturi a încheiat recent o misiune de audit la Bughea de Jos privitoare la situațiile financiare la finalul […] Citește!
Fondul locativ al municipiului Câmpulung este unul relativ bogat și la acest moment, după peste trei decenii de când majoritatea […] Citește!
Autoritatea Națională de Reglementare în Domeniul Minier, Petrolier și al Stocării Geologice a Dioxidului de Carbon a anunțat anul trecut […] Citește!
Găsit în conflict de interese chiar înainte să încheie al cincilea mandat de primar al comunei Mihăești, Gheorghe Matei s-a […] Citește!
O rectificare bugetară recentă a sporit veniturile Câmpulungului cu nu mai puțin de 285.600 lei proveniți din donații și sponsorizări. […] Citește!
0 Comentarii