Ca în fiecare an, în ajunul sărbătorii de Sfântul Dumitru (25 octombrie), administraţia locală din Mioveni va organiza, începând cu ora 18.00, focuri în mai multe locaţii: Școala Gimnazială „Liviu Rebreanu”, Mioveni; Școala Gimnazială „George Topârceanu”, Mioveni; Structura Școlii Gimnaziale „Liviu Rebreanu”, Racovița; Școala Gimnazială nr. 1 Colibași; Școala Gimnazială Clucereasa; Liceul Teoretic „Iulia Zamfirescu”, Mioveni; Școala gimnazială Racovița de Sus, Școala Gimnazială Făget. Conform tradiţiei, angajaţii Consiliului Local Mioveni vor împărţi, în jurul focurilor covrigi.D.G.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii