FCU Craiova – FC Argeș 1-0. Oltenii obțin victoria după o greșeală a argeșenilor

de | 12.12.2022 19:39 | Actualitate, Home, Sport

FC Argeș a pierdut meciul cu FCU Craiova 1948, scor 0-1, în duelul din etapa a 20-a din Liga 1. Singurul gol marcat pe stadionul „Ion Oblemenco” a fost reușit de către Aurelian Chițu, în minutul 62, după o greșeală în defensiva piteștenilor.

Jakolis a greșit incredibil, dorind să trimită către propriul portar, i-a pus mingea pe tavă lui Bahassa, iar acesta i-a oferit posibilitatea unui gol extrem de simplu lui Aurelian Chițu. Asta după ce în urmă cu câteva minute oltenii au ratat o mare ocazie. În min.47, Radu Negru șutează în transversală din interiorul careului. În rest, puține faze de poartă, câte o ocazie mai mare de fiecare parte.

Grație acestei victorii, trupa lui Nicolo Napoli ajunge la 22 de puncte în 20 de etape și se clasează pe locul 10. FC Argeș este pe 11, tot cu 22 de puncte.