Web Analytics
scris luni, 20.03.2023

FC Argeș a ajuns la 15 meciuri consecutive fără victorie

FC Argeș a fost înfrântă de Universitatea Cluj, scor 2-0, într-un meci în care piteștenii aproape că n-au contat. Revenirea pe banca tehnică a lui Bogdan Vintilă nu a adus niciun bonus pentru FC Argeș, care a debutat în play-out cu o nouă înfrângere. Scaunul lui Vintilă se clatină încă de la primul joc, iar clubul din Trivale atinge un record negativ de 15 partide consecutive fără victorie.

Citește și: Elena Udrea, condamnată definitiv în dosarul Gala Bute

În minutul 33, a avut loc o fază controversată, când mingea i-a căzut pe mână lui Marius Constantin, în careu, dar arbitrul nu a acordat penalty pentru clujeni, deși a consultat VAR-ul. Trupa lui Sabău a ratat apoi o șansă uriașă, când Remacle a rămas singur cu portarul, dar acest a parat incredibil. Același Remacle a deschis scorul în ultimul minut al primei reprize.

Citește și: Piteșteanul Yanis Pîrvu, convocat din nou la reprezentativa României U16

În partea secundă, Thiam a ratat două ocazii, dintre care una singur cu portarul. Pe final, Argeșul a avut singura ocazie prin Calcan, care a reușit o acțiune superbă, dar Gorcea a avut o paradă excelentă la șutul său. În minutul 90+5, Tescan a închis tabela și a făcut 2-0.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...