Web Analytics
scris joi, 16.05.2013

Deputatul Vasilică „înţeapă” Primăria Piteşti pentru haosul de la Podul Viilor

La ultima conferință de presă a PSD, deputatul Radu Vasilică nu s-a abținut să nu trimită câteva săgeţi în direcţia Primăriei Piteşti, dar şi a firmelor constructoare de la Podul Viilor. „Este incredibil ce se întâmplă acolo, la pod. Mi se pare un gest egoist să utilizezi podul doar pe o singură direcţie, să-ţi eliberezi oraşul şi la alţii să nu te gândeşti. Pentru Mărăcineni există variante, dar pentru Ştefăneşti, colegiul pe care îl reprezint și unde locuiesc, este foarte greu. Lucrurile se mişcă foarte încet, constructorii nu ştiu să lucreze noaptea şi au ţinut toate sărbătorile”, a mai spus revoltat deputatul argeșean.  
Ionuţ BURCEA

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

RO-Alert post factum la Câmpulung

Furtuna cu grindină care s-a abătut asupra Câmpulungului luni după-amiază a fost prevăzută de norii negri ce se tot adunau și de durerile de oase...