Web Analytics
scris marți, 24.02.2026

Deputatul Tudor Ionescu s-a întâlnit cu ambasadorul Uruguayului în România

Tudor Ionescu, deputat de Argeș din partea Partidului S.O.S. România, s-a întâlnit marți, 24 februarie, cu Excelența Sa domnul Alberto Antonio Rodríguez Goñi, ambasadorul Republica Uruguay în România. .

„Am avut astăzi plăcerea să îl întâlnesc și pe ambasadorul Uruguayului în România, E.S. Dl. Alberto Antonio Rodríguez Goñi.

Întâlnirea a avut loc la inițiativa Grupului Parlamentar de prietenie cu Republica Orientală a Uruguayului și, în calitate de membru al acestui Grup, i-am transmis domnului Ambasador îngrijorarea mea personală, dar și a fermierilor și agricultorilor români cu privire la Acordul de liber schimb dintre Uniunea Europeană și statele „Mercosur”, din care face parte și Republica Uruguay.

A fost un dialog constructiv care va fi extins în perioada următoare cu invitarea fermierilor și agricultorilor români și a asociațiilor pentru protecția consumatorilor din România” – a transmis dl deputat Tudor Ionescu într-o postare pe pagina sa de Facebook.

Citește și: Deputatul Tudor Ionescu, întrevedere cu ambasadorul Marii Britanii în România. Ce i-a transmis Excelenţei Sale

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...