Web Analytics
scris joi, 28.08.2014

De Sfânta Maria Mică, primarul Sorin Lupu vă aşteaptă la Ziua comunei Priboieni

Luni, 8 septembrie, de Sfânta Maria Mică va avea loc Ziua comunei Priboieni, ediția a VII-a. Evenimentul va începe cu acordarea de diplome pentru cetățenii care au împlinit 50 de ani de la căsătorie – anul acesta având 8 astfel de cupluri – și pentru 42 de bătrâni care au împlinit onorabila vârstă de peste 80 de ani.
„În privința programului artistic, ne-a declarat Sorin Lupu, primarul comunei Priboieni, trebuie să menționez că acesta va fi susținut de Ansamblul Doina Argeșului, Ansamblul de Dansuri Populare Doina Cârcinovului Priboieni și Taraful Doina Cârcinovului format din copiii de la Școala generală Priboieni. Vom avea și muzică ușoară, iar programul va fi încheiat de formația Brio din comuna noastră. Eu am invitat la eveniment prefectul de Argeș, președintele Consiliului județean, pe dl primar Pendiuc, pe dl primar Boțârcă și pe toți senatorii și deputații de Argeș de la PSD. Pe această cale vreau să le transmit tuturor cetățenilor comunei multă sănătate, multă fericire, să dea Dumnezeu să treacă ușor peste necazurile care apar în viața fiecăruia și să aibă parte numai de bucurii. Să aibă parte de distracție plăcută cu ocazia zilei comunei noastre! Îi aștept cu drag!”.
M.Ionel

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

RO-Alert post factum la Câmpulung

Furtuna cu grindină care s-a abătut asupra Câmpulungului luni după-amiază a fost prevăzută de norii negri ce se tot adunau și de durerile de oase...