Prima parte a Consiliului Local Pitești din această după amiază s-a desfășurat sub semnul nervozității între aleșii PNL și USR și PSD. Primii fiind deciși să pice, prin abținere anumite proiecte. Social democrații au invocat cel mai des lipsa de experiență a noilor veniți din tabăra opusă. Dar, de aici, Sorin Apostoliceanu și Ana Stan au avut de partea lor experiența în cazul lui Apostoliceanu dar și cunoașterea legii-în cazul Anei Stan. În ajutorul celor de la PSD a sărit consilierul Dănuț Dinu, acesta atacând-ul pe președintele de ședință user-ist, Dumitru Virgil Chivu cu care a avut un schimb de replici acide pe tema regulamentului și procedurilor din Cxonsiliul local. De exemplu…cine trebuie să numere voturile?! “Deși am promis ca nu mai bat pe nimeni, chiar ca te bat….!”l-a amenințat, chiar, la un moment dat, Dănuț Dinu pe Dunitru Virgil Chivu.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii