scris joi, 17.11.2022

Cupa României la tenis de masă, câştigată de Alexandru Cazacu de la CS Mioveni

Tenismenul legitimat la CS Mioveni, Alexandru Cazacu, a câștigat week-end-ul trecut Cupa României la tenis de masă. În concursul disputat la Dumbrăvița (Timișoara), sportivul galben-verde l-a învins în finală pe Cristian Chiriță (Steaua) cu 4-3. Cazacu a câștigat Cupa României după ce a avut următorul parcurs: 4-1 cu Ilieșen Beca, 4-0 cu Gabriel Poștoacă și 4-0 cu Cristian Grigore. Adversarul din ultimul act al competiției a ajuns să joace cu trofeul pe masă după următoarele rezultate: 4-1 cu Bogdan Roman, 4-1 cu Daniel Simulescu și 4-0 cu Cristian Bogdan. Cupa României la tenis de masă s-a disputat în perioada 11-12 noiembrie. Podiumul la masculin a arătat în felul următor: 1.Alexandru Cazacu-CS Mioveni, 2.Cristian Chiriță-Steaua, 3.Cristian Grigore-CSM Constanța, 3.Cristian Bogdan-CSU Craiova.