CS Mioveni învinge Dinamo cu scorul de 2-0 în partida disputată acasă

de | 15.04.2022 22:37 | Actualitate, Sport

CS Mioveni a învins-o pe Dinamo, scor 2-0, în etapa #5 din play-out. Argeșenii au câștigat 3/3 partide cu formația din Ștefan cel Mare în actuala stagiune, care, e sigur!, va disputa baraj pentru menținerea în Liga 1.

Dinamo a început mai bine jocul și a avut primele situații de poartă. Rodriguez, șut în blocaj, și Pierret, spectator la intervenția salvatoare a lui Garutti, i-au dat emoții lui Iustin Popescu. Apoi, „câinii” au jucat din ce în ce mai slab și au lăsat-o pe Mioveni să se apropie de careul lui Eșanu, potrivit GSP.

Nici elevii lui Pelici nu și-au creat însă ocazii importante. Coșereanu și Balaur au ajuns în situații promițătoare, dar n-au găsit contactul cu mingea.

CS Mioveni a dat lovitura în repriza a doua după ce Dinamo a irosit două șanse mari în repriza secundă. După o preluare excelentă, Grădinaru a trimis pe lângă, la fel ca Irobiso de pe linia careului mic.

Pe final, Irobiso l-a pălmuit pe Panait și a fost eliminat. Tabela a închis-o Sanoh, singur cu Eșanu.