CS Mioveni câștigă cu 2-0 la Clinceni și e aproape salvată

de | 22.04.2022 19:46 | Actualitate, Sport

Cu trei puncte luate în deplasarea de la Clinceni și șase puncte avans față de Chindia, cel puțin până mâine, când târgoviștenii au meci greu la UTA Arad, echipa din Mioveni e foarte aproape de atingerea obiectivului-rămânerea în prima Ligă.

Victoria cu 2-0 în fața Academicii Clinceni a fost semnată de golurile lui  Scarlatache, în prima repriză, minutul 29 și Raicea, în a doua, minutul 82. CS Mioveni n-a jucat spectaculos, ci pragmatic, însă experiența galben verzilor și modul cum a așezat echipa în teren antrenorul Alexandru Pelici și-a spus cuvântul.

Trei puncte mari pentru Mioveni în evitarea barajului, care, coroborate cu o înfrângere mâine a Chindiei la UTA Arad, scutește de emoții în proporție de 80% echipa lui Pelici pentru ultimele trei partide din play out.