Joia aceasta, de la ora 19, Filarmonica organizează, la Casa de Cultură a Sindicatelor din Pitești, un concert aniversar, cu ocazia împlinirii a șase ani de la înființarea sa. Va evolua pe scenă orchestra simfonică a instituției sub bagheta dirijorului Tiberiu Oprea, alături de violonistul Mădălin Sandu, fagotistul Ionuț Mardare, violoncelistul Paul Oneci, soprana Sorina Munteanu, mezzosoprana Antonela Bârnat, tenorul Marian Someșan, basul Lucian Oniță şi corul „Euphonia” al Filarmonicii Râmnicu Vâlcea. Programul concertului aniversar va fi alcătuit din Vivaldi – „Vara”, Weber – „Concert pentru fagot și orchestră”, Popper – „Rapsodia ungară pentru violoncel și orchestră” şi Beethoven – „Simfonia a IX-a (Odă bucuriei)”. Adriana Gândilă
Cum îți organizezi un weekend reușit în Argeș: locuri concrete, rute scurte și greșeli de evitat
Argeșul are un avantaj pe care multe județe îl invidiază discret: poți pleca dimineața din...



0 Comentarii