Patru mii de euro au venit de la Clubul Sportiv Universitatea Craiova şi au sporit veniturile Colegiului Naţional „Dinicu Golescu” Câmpulung, după ce un fotbalist care şi-a făcut junioratul la echipa de fotbal a liceului a fost transferat la trupa care evoluează în Liga I. Simon Mazarache, atacant în vârstă de 23 de ani, a plecat vara trecută de la echipa de Liga a III-a CN Dinicu Golescu Muscelul Câmpulung, a făcut pregătirea de vară cu CSU Craiova şi a fost cooptat în lotul oltenilor. Preţul transferului a fost de două mii de euro la care s-au adăugat alte două mii pentru acceptarea fotbalistului în prima echipă a craiovenilor. Banii au fost viraţi în contul Colegiului „Dinicu Golescu” (18.000 de lei), aceştia urmând să fie utilizaţi de echipa de fotbal a unităţii de învăţământ. Mazarache a evoluat la echipa de seniori care poartă denumirea liceului, dar aceasta este patronată de o asociaţie non-profit, astfel că banii au avut ca destinaţie Colegiul „Dinicu Golescu”. C.I.B.
![](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2024/07/26/invitatie_ed-a-XI-a_comesad-bcr-open-300x212.jpg)
Turneul de tenis de câmp COMESAD BCR OPEN începe luni. Meci demonstrativ cu personalități sportive
În perioada 29 iulie - 4 august, terenurile de tenis de câmp din Complexul Sportiv COMESAD (Aleea...
0 Comentarii