Vremea nefavorabilă a făcut ca ministrul Administrației și Internelor Gabriel Oprea să convoace duminică 28 decembrie o ședință operativă de urgență cu toți prefecții și directorii de instituții deconcentrate din țară. Și cei din Argeș s-au conformat, cu o excepție: Armand Chiriloiu, șeful de la Direcția Silvică. Acesta a lipsit nemotivat și nici măcar nu a trimis un reprezentant la ședință. O absență supărătoare cu atât mai mult cu cât în pădurile din județ sunt destui stâlpi de electricitate, dar și drumuri afectate de intemperiile din ultimele zile. M.S.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii