ată că și persoanele vaccinate se pot reinfecta cu Covid. Este cazul directorului de la Spitalul de Pediatrie din Pitești, doctorul Tudor Ionescu. Vestea a căzut ca un trăznet pentru el după ce a făcut un test PCR vineri, la care a ieșit pozitiv. Medic de urgență ca specialitate, Tudor Ionescu conduce de aproape doi ani Spitalul de Pediatrie din Pitești. Dr Tudor Ionescu se tratează acasă pe perioada legală, la vila sa din Pitesti și se simte bine, nu prezintă decât simptomele unei ușoare răceli. ( G.G)
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
Abia acum aflați că vaccinul nu este 100% eficient? Cred că sunteți rău intenționat cu acest titlu.