Voluntarii de la LEO Club Leolution Câmpulung au creat un logo-mozaic cu simbolul clubului, compus din 20.000 de caiete A4 reciclabile și care s-a întins pe 1.033 de metri pătrați, iar pe 24 decembrie a.c. au primit, în mod oficial, omologarea Guiness World Records pentru acest record. Pentru că, prin acțiunea lor inedită, au îndemnat la protejarea mediului înconjurător și au făcut ca municipiul Câmpulung să apară în Cartea Recordurilor, Jurnalul de Argeș o desemnează pe Carmen Victoria Bârloiu, inițiatoarea și coordonatoarea proiectului, Omul săptămânii.
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii