Astăzi 18 decembrie, căpitan comandorul Ginel Claudiu Crăcănel a fost condus la Mioveni de sute de oameni pe ultimul drum. Slujba a fost săvârşită de către un sobor de preoţi la Catedrala „Sf. Petru şi Pavel „, iar cortegiul funerar va fi însoţit de garda de onoare formată din jandarmi şi militari ai I.S.U.J. Argeş precum şi garda drapelului de luptă până la Cimitirul Bisericii „Sfântul Gheorghe” Mioveni .
După slujba de înmormântare la Cimitirul Bisericii „Sfântul Gheorghe” Mioveni, militarii au executat 3 focuri de salvă în onoarea celui care a fost căpitan comandorul Ginel Claudiu Crăcănel.
Ultimul moment al funeraliilor a fost marcat prin înmânarea de către un reprezentant al Inspectoratului General de Aviaţie al Ministerului Afacerilor Interne soţiei defunctului a Drapelului Naţional al României, a decoraţiilor primite pe parcursul carierei de către căpitan comandorul Ginel Claudiu Crăcănel şi a unei plachete de onoare. Dumnezeu să îi odihnească în pace sufletul ales !
M.S.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii