Web Analytics
scris joi, 17.03.2022

Campionul mondial Dorel Simion, prezent la o gală de box la Piteşti

În sala de box ”Gheorghe Preda” a Direcției Județene de Sport Argeș, Sala de Atletică Grea din Pitești, a avut loc week-end-ul trecut o importantă gală de box. Evenimentul a fost organizat de Clubul Sportiv Municipal Pitești, DJS Argeș și Regionalizarea Boxului, zona Oltenia.

În sala de box, cei prezenți s-au putut bucurat de prezența campionului mondial, european și medaliat la olimpiadă, antrenorul lotului național de juniori și tineret Dorel Simion. Au participat 70 de sportivi la categoriile de vârstă: copii, cadeți, juniori și tineret, iar cluburile participante au fost CSM Ploiești, SCM Craiova, CSM Craiova, CS Jiul Rovinari, CS Pandurii Târgu Jiu, CS Târgoviște, CS Comtech Slatina, CS Artrom Slatina, CSS Rm. Vâlcea, CS Prietenia Caracal, CS București, CS Turnu Severin, CS Stroe Giuliano&Claudiu și bineînțeles CSM Pitești. Clubul piteștean a participat în competiție cu 14 sportivi.

Citește și Şase medalii la box pentru fetele de la CSM Piteşti

Citește și Campioni la vârste fragede! Şcoala de kickboxing „Ambiţia Irinel” de la Câmpulung îşi prezintă campionii


Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...