Deţinuţi custodiaţi de penitenciarele Arad, Bacău, Colibași, Craiova, Drobeta Turnu Severin, Găești, Iași, București Jilava, Mărgineni, Ploiești, Târgu Jiu și Timișoara vor participa vineri, 12 decembrie, începând cu ora 10,00, la un concurs național de șah, în sala de sport a Școlii Gimnaziale „Liviu Rebreanu”, Mioveni. Numit generic „Campionatul Național de Şah pentru Deținuți” şi aflat la prima ediţie, evenimentul este organizat de Penitenciarul Colibași în parteneriat cu Asociația Sportivă Clubul Elisabeta Polihroniade, Clubul Sportiv Dacia Mioveni 2012, Clubul Sportiv Mioveni, Centrul Cultural Mioveni și Școala Gimnazială “Liviu Rebreanu”, Mioveni.
D.G.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii