Campioana Denisa Dragomir, premiată pe stadionul „Nicolae Dobrin”

de | 5.12.2022 12:18 | Actualitate, Home

Argeșeanca Denisa Dragomir a cucerit, în 2022, medalia de aur atât la Campionatul Mondial de Skyrunning din Italia, cât și la Campionatul Mondial de Alergare Montană din Thailanda. FC Argeș și municipalitatea au premiat-o pe sportivă, duminică seara, 4 decembrie, pe stadionul „Nicolae Dobrin” din Trivale. Primarul Cristian Gentea i-a oferit sportivei un buchet de flori și un tricou în culorile alb-violet, cu numele ei. Atleta este legitimată la Clubul Sportiv Municipal Pitești și a câștigat numeroase competiții de alergare montană de-a lungul anilor.