Magistraţii Tribunalului Argeş au decis joi, 8 decembrie a.c, să menţină starea de arest preventiv luată faţă de Anghel Sandu, zis şi Bercea Mondial, precum şi măsura arestului la domiciliu a fiicei lui Bercea, Izaura Anghel. Cei doi au fost trimişi în judecată pentru fapte de corupţie în dosarul în care Izaura Anghel este acuzată că a încercat să mituiască un gardian din Penitenciarul Colibaşi, unde tatăl ei este închis, pentru a-i da acestuia un telefon mobil. Judecătorii i-au permis totuşi Izaurei Anghel să părăsească domiciliul pe data de 18 decembrie a.c, între orele 09.00 şi 13.00 pentru a fi prezentă în locaţia Grădiniţa Dumbrava Minunată de pe raza localităţii Drăgăneşti, judeţul Olt şi a participa probabil la serbarea de Crăciun a fiicei ei, Renata, al cărei naş e Mircea Băsescu.
I.H.B.
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii