Web Analytics
scris joi, 13.05.2021

BCM U FC Argeș Pitești a câștigat meciul cu Dinamo București

BCM U FC Argeș Pitești s-a impus ieri în confruntarea cu Dinamo București, scor 100-75 (21-19, 33-18, 20-21, 26-17). Partida din Sala Transilvania din Sibiu a fost ultima din sezonul regulat al Ligii Naționale de baschet masculin. În urma acestei înfrângeri, dinamoviștii au ratat șansa de a fi prezenți în play-off-ul sezonului 2020-2021.

 

Citește și Situația epidemiologică din județul Argeș-Covid-19

 

Echipele de start

Pitești: Talton, Măciucă, Jeremic, Jevtovic, Bishop

Dinamo: Cane, Ferguson Masters, Cebasek, Armwood, Calenic

Principalii marcatori

Pitești: Bishop 21 de puncte, Jevtovic 15 puncte, Măciucă 14 puncte, Talton 13 puncte, Gajovic 13 puncte

Dinamo: Cebasek 20 de puncte, Cane 18 puncte, Armwood 17 puncte.

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...