Web Analytics
scris marți, 05.03.2024

Argeș. Scandal la un centru special! Un minor o acuză pe o angajată că l-a agresat!

Compartimentul de Relații Publice din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Argeș ne-a comunicat faptul că luni, 4 martie, un minor, însoțit de un reprezentant legal din cadrul Centrului de Tip Familial unde el este instituționalizat, s-a prezentat la sediul Poliției Orașului Ștefănești, declarând că a fost agresat.

Citește și: Traficanţii de droguri de mare risc nu mai pot primi pedepse cu suspendare. „Legea 2 Mai”, adoptată

Mai precis, minorul a declarat la Poliție, verbal și în scris, faptul că, în dimineața zilei de 4 martie, ar fi fost agresat fizic de către o angajată a centrului.

Pentru asigurarea cadrului legal necesar verificărilor, în cauză a fost înregistrat un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de purtare abuzivă, conform art. 296 din Codul Penal, polițiștii făcând cercetări sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...