În ziua de 27 septembrie a.c., în jurul orei 10:00, polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Pitești au fost sesizați, de către o femeie din Pitești, cu privire la faptul că, un bărbat i-ar fi sustras telefonul mobil din geantă, în timp ce aștepta să cumpere produse de la un chioșc.
Citește și:
- Fostul șef al ONPM face acuzații șocante. Legătura lui Petre Tobă cu dosarul penal de la Oficiu
- După 20 de ani… „ARO a fost distrusă la ordinul ruşilor”
- Traficanții de droguri, favorizați de Poliția Argeș!
Polițiștii de ordine publică din cadrul Secției 3 Poliție Pitești s-au deplasat la fața locului și, în urma verificărilor, pe baza semnalmentelor oferite de persoana vătămată, au identificat persoana bănuită de săvârșirea fapte, un bărbat de 66 de ani din județul Olt.
În apropierea bărbatului, polițiștii au găsit abandonat și telefonul mobil în cauză.
În cauză, a fost întocmit dosar penal privind săvârșirea infracțiunii de furt, iar bărbatul a fost condus la sediul poliției, pentru audieri.
După administrarea probatoriului, acesta a fost reținut pentru 24 de ore, pe bază de ordonanță, urmând ca, în cursul zilei de astăzi să fie prezentat Parchetuluide pe lângă Judecătoria Pitești, cu propunere de luare a unei măsuri preventive.
0 Comentarii