În perioada 7-10 octombrie 2013 a avut loc la Limerick, în Irlanda cea de-a șasea întâlnire de lucru cu unitățile partenere în cadrul proiectului nr. 100GR4 – TRAP – „Territories of Rivers Action Plans” – „Planuri de acţiune pentru teritorii”. Din partea Administraţiei Bazinale de Apă Argeş-Vedea a participat la eveniment pentru a patra oară în 2013 în calitate de expert, ing. Adrian Moisescu, şef Sistem Hidrotehnic Mărăcineni. În cadrul proiectului ce a vizat managementul integrat al râurilor și bazinelor râurilor, candidatul PDL la alegerile europarlamentare Adrian Moisescu a participat la vizitele de lucru de la București, Exeter-Anglia, Kajaani-Finlanda și Limerick-Irlanda. Inginerul Adrian Moisescu a luat parte pe parcursul proiectului la întâlniri cu experții celorlalte țări partenere unde s-au purtat numeroase discuții privind importul, dar și exportul bunelor practici respectiv analiza progreselor înregistrate în activitățile de transfer al bunelor practici dezvoltate în cadrul proiectului. Alex Vlaicu
![lemne](https://jurnaluldearges.ro/wp-content/uploads/2022/05/lemne-300x169.jpg)
Jaf în pădurile din Argeș, raportul Poliției la șase luni: 2.083 metri cubi de lemne confiscate, aproape 600 de amenzi
În primele șase luni ale acestui an, polițiștii din Argeș au desfășurat 575 de controale în...
0 Comentarii