Web Analytics
scris miercuri, 21.11.2012

Primarul Dâmbovicioarei va suferi o nouă operaţie pe cord

Unul dintre cei mai vechi primari din Muscel, Dumitru Secăreanu de la Dâmbovicioara, a fost răpus de problemele administrării comunei în vremuri de criză severă. În luna iulie a acestui an, primarul Secăreanu a suferit un atac de cord după o ceartă cu un dâmboviciorean. Stabilizat atunci printr-o operaţie bypass, primarul a mai suferit încă o intervenţie chirurgicală pe cord, urmând ca în zilele următoare să fie operat pentru cea de-a treia oară. Cu toate acestea, primarul Dâmbovicioarei ne-a precizat că nu se va lăsa intimidat de boală pentru a renunţa la încercările de a-şi duce la bun sfârşit proiectele ce le are în derulare. În ciuda problemelor cardiace şi a faptului că nu mai are voie să se enerveze, primarul „Mitică – Sucitul”, după cum este denumit de localnici, poate fi văzut zilnic pe drumul Câmpulung – Piteşti din cauză că face potecă la Consiliul Judeţean. Ba, mai mult, în ultima vreme pare a fi mult mai activ decât atunci când starea de sănătate îi permitea să alerge de colo-colo. (ELECTRO-CUTARE)

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de...

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...