Web Analytics
scris vineri, 22.11.2019

FOTO EXCLUSIV Premierul Ludovic Orban s-a întâlnit cu directorul general al Dacia Renault, Christophe Dridi

Premierul României, Ludovic Orban, însoțit de șeful cancelariei primului ministru, Ionel Dancă, ministrul Transporturilor – Lucian Bode, ministrul Mediului, Apelor și Pădurilor – Costel Alexe, de deputatul PNL de Argeș Dănuț Bica și președintele PNL Argeș, Adrian Miuțescu, a avut vineri, la Mioveni, o întâlnire de lucru cu CEO Groupe Renault România, Christophe Dridi și cu alți reprezentanţi ai managementului companiei.

După o prezentare a uzinei, a investițiilor făcute aici și o trecere în revistă a proiectelor pe 2020, inclusiv lansarea noului model Sandero, Dridi a ridicat problema infrastructurii și a autostrăzii Pitești-Sibiu. Premierul a spus că autostrada e Nr. 1 pe lista de priorități în infrastructura guvernului liberal și a precizat că tocmai a venit de la Balș, unde astăzi au început lucrările la drumul expres Pitești-Craiova, supranumit și Autostrada Ford.

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...