Web Analytics
scris joi, 14.11.2019

Se pregătește fuziunea prin absorbție a PAM cu PNL

Prezentată de gazde drept „întoarcerea fiului risipitor”, apariția consilierului județean Mihai Tudor la conferința PNL Argeș, a avut și o explicație. Aceea că se află în faza finală negocierea privind semnarea protocolului de fuziune prin absorbție a PAM cu PNL. Ajutor de nădejde al liberalilor în Consiliul Județean, cărora le-a susținut toate inițiativele, implicit cel privind revocarea din funcție a președintelui Dan Manu, Mihai Tudor a explicat „rătăcirea” sa. „Erau foarte mulți oameni care aveau blat cu PSD. Unii au plecat. Unii s-au dus la mare…a spus acesta făcând o aluzie evidentă la Iani Popa. Partidul pentru Argeș și Muscel numără în Argeș 67 de consilieri locali și doi consilieri județeni și îl susține pe Klaus Iohannis în turul doi al alegerilor.

Distribuie!

0 Comentarii

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...