Pompierii au intervenit în satul Podu Broșteni, orașul Costești, pentru stingerea unui incendiu izbucnit la aproximativ două tone de baloți.

La locul solicitării au acționat două autospeciale de stingere cu apă și spumă și un echipaj SMURD. Până la sosirea pompierilor, primul ajutor a fost acordat de un echipaj SAJ aflat în trecere prin zonă.
În urma evenimentului, conducătorul tractorului a suferit arsuri. Acesta a fost asistat medical de echipajul SAJ și transportat la CPU Costești.



0 Comentarii