Web Analytics
scris vineri, 26.06.2026

La finalizarea proiectului s-au trezit că mai era ceva de făcut! Motiv de reproșuri din partea lui Lasconi la recepția unei lucrări

Răsună Câmpulungul de realizări, administrația locală recepționând în două zile trei obiective de investiții, dar dincolo de filmări cu drona și fotografii inaugurale a existat și o provocare lansată unui beneficiar de proiect. S-a încheiat renovarea energetică a Pavilionului Administrativ al Spitalului Municipal, însă primărița a descoperit acum că mansarda imobilului a rămas pe dinafară, adică nu a beneficiat de lucrările de reabilitare.

La mijloc a picat managerul Spitalului, Petrina Florea, iar în amestecul de explicații asupra situației s-au băgat și reprezentantul ISC, nimeni altul decât fostul arhitect șef de la Câmpulung, Mădălina Zăgărin, și cel al firmei executante, în cauză fiind introdus și proiectantul. Oricum, dispoziția primăriței a fost clară, problema trebuie rezolvată cât mai curând, mai ales că a prevestit reducerea calificativului la viitoarea evaluare a activității manageriale a unității medicale.

Alte obiective recepționate au fost cele constând în asfaltarea a trei străzi și transformarea unei centrale termice în sală multifuncțională pentru elevi.

(C.I.B.)

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...