Web Analytics
scris luni, 22.06.2026

George Simion: Parlamentarii AUR nu vor vota guvernul Veștea

Liderul extremist George Simion a declarat luni că AUR nu va vota guvernul Veștea dacă premierul desemnat nu merge să negocieze la sediul AUR până la ora 20.00. ”Nu are rost să se iluzioneze unii și alții. Îl așteptăm la sediul partidului pe dl Veștea, îl așteptăm pe Nicușor Dan să spună public dacă voturile AUR sunt bune sau nu. Să spună Nicușor Dan dacă parlamentarii AUR sunt extremiști”.

Citește și: Accident la Pitești. O rănită, preluată de echipajul medical

”Fac apel la Adrian Veștea să-și depună mandatul sau să amâne votul și să vină transparent la noi la discuții, îl aștept la sediu până la ora 20.00” a mai spus Simion.

”În AUR nu sunt trădători”, a mai declarat George Simion.

”Poziția noastră e cunoscută: nu vom participa la vot”, a mai declarat Simion.

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...