Web Analytics
scris duminică, 19.04.2026

30.000 de lalele au fost oferite în Lunca Argeșului

30.000 de lalele au fost oferite piteștenilor și vizitatorilor aflați în Parcul Lunca Argeșului, duminică, în a doua zi a Simfoniei Lalelelor.

Florile au fost oferite de primarul municipiului Pitești, Cristian Gentea, și reprezentanți ai administrației locale.

„Ne-am bucurat să oferim oaspeților Simfoniei Lalelelor 49 tradiționalii bulbi de lalele, care vor fi plantați apoi în grădinile personale.

Suntem cu atât mai bucuroși cu cât florile noastre vor ajunge în București, Brașov, Râmnicu Vâlcea, Călărași, Târgoviște și Constanța – doar câteva dintre zonele de unde au venit cei care au primit lalelele. Le mulțumim pentru vizită și aprecieri!”, a declarat primarul Cristian Gentea.

Citește și Simfonia Lalelelor – încă 7 zile! Programul manifestărilor

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...