Web Analytics
scris joi, 03.04.2025

Centrul de Permanenţă Rucăr are activitatea suspendată

Primarul comunei Rucăr, Ion Pîrnuță, a anunțat că în lunile aprilie, mai și iunie 2025 nu va fi funcțional Centrul de Permanență deschis în luna februarie.

Activitatea a fost suspendată din cauza dificultăților întâmpinate în asigurarea prezenței medicilor și a reclamațiilor făcute la adresa unității. Anunțat ca o realizare importantă, în condițiile în care urma să deservească populația din trei comune de pe valea Dâmboviței, Centrul urma să fie deservit de șapte medici și șapte asistenți medicali pe domeniile medicină de familie și primiri urgențe, însă a beneficiat sporadic doar de implicarea a trei medici.
C.I.B.

Citește și Clocot în administraţia din Mioveni! Consilierii liberali cer anularea alegerii viceprimarului Ţurlea

Citește și O singură televiziune în Muscel

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Ambuscada lui Georgică

Georgică Simion, noul golden boy al politichiei autohtone, le-a organizat o ambuscadă de toată frumusețea. A semnalizat dreapta, apoi stânga și din...

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...