Web Analytics
scris joi, 07.03.2024

Împreună de Dragobete, separat de 1 Martie

Dacă pe 24 februarie, de Dragobete, s-au întâlnit trupele din opoziția lui Lasconi taman în Grădina Publică din Câmpulung, liderii PSD și PNL fotografiindu-se împreună, surâzători și salutându-se bărbătește, de 1 Martie nu s-a mai refăcut coaliția. A existat o oarecare împărțire a teritoriului, iar social-democrații au intrat și pe Bulevardul „Pardon”, liberalii, nu, mai ales că era și prefectul Perianu prin zonă. Centrul municipiului nu a fost evitat de nicio grupare, dar nu a mai fost cazul de salut tovărășesc sub ferestrele Primăriei. Ceva șanse vor exista vineri, de 8 Martie, atunci când și cei de la PNL, și cei de la PSD vor ieși în stradă. Iar marele noroc e că lipsește gașca USR, împărțirea florilor fiind făcută, de regulă, sub pălăria administrației locale, nu sub cea a partidului, cu primărița Lasconi și viceprimarul Vlădău în frunte. Și apropo de pălării, mărțișoarele liberalilor chiar au fost pălării în miniatură. De-ale lui Măgeanu (foto)!
(ELECTRO-CUTARE)

Citește și Alina Gorghiu, la pas prin Argeş! „Am încredere că Norris Marcu Măgeanu poate să redea Câmpulungului vibe-ul de altădată”

Citește și Norris Măgeanu: „Vom acorda consultanţă tuturor pensionarilor care au nevoie de lămuriri în problema pensiilor”

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...