Web Analytics
scris joi, 21.04.2022

Noul preşedinte al AJPS Argeş, câştigător la expoziţia de trofee de vânătoare de la Sibiu

Noul președinte al AJVPS – Asociația Județeană a Vânătorilor și Pescarilor Sportivi Argeș – Mihai Oprescu, a fost premiat la Expoziția de trofee de vânătoare, desfășurată sâmbătă, 16 aprilie, la Sibiu. În urma măsurătorilor efectuate, trofeul la specia ”Cerb carpatin” dobândit de Mihai Oprescu a fost desemnat câștigător și recompensat cu o medalie din aur, în greutate de 22 grame. Performanța cinegetică a noului președinte al AJVPS Argeș a fost remarcată și promovată pe pagina oficială a Asociației Generale a Vânătorilor și Pescarilor Sportivi din România, care i-a adresat felicitări lui Mihai Oprescu.

Citește și Video. AJVPS Argeş a repopulat Goleştiul şi Budeasa cu 5 tone de peşte

Distribuie!

0 Comentarii

Înaintează un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Articole asemănătoare

Ultimele articole

Omul săptămânii

Opinie

Din ediția tipărită

Fugiţi de BAC!

Vă mai aduceți aminte de celebrul Chinezul, cel care staționa aproape mai mereu în stația de taximetre de la Centrul de Calcul din Pitești cu mașina...